دعای مخصوص شب و دعای قبل از خوابیدن در شب از ائمه اطهار(ع)

در این مطلب از سایت ادعیه و اذکار ملکوت۷۸۶ به دعای مخصوص شب و دعای قبل از خوابیدن در شب از ائمه اطهار(ع) پرداخته ایم. برای خواندن دعا قبل از خوابیدن و خواندن دعا در شب دعای مجرب عنوان شده را بخوانید که ان شاء الله کارگشا باشد.

7D59DFB2-4716-462E-ADCA-56C9B37470EB-300x187 ادعيه و اذكار دسته‌بندی نشده دعا و ختم مجرب

دعای مخصوص شب و دعای قبل از خوابیدن در شب از ائمه اطهار(ع),دعای پیش از خواب از ائمه – دعای شب و دعای قبل از خوابیدن در شب,دعای قبل از خواب,دعای هنگام خواب,دعای مجرب برای پیش از خواب,دعای هنگام شب,دعای موقع شب و پیش از خواب,دعای تضمینی قبل از به خواب رفتن

دعای مخصوص شب و دعای قبل از خوابیدن در شب از ائمه اطهار(ع)

تأثیر دعا در شب

ما در روایات و معارفمان، هم نسبت به شب و هم نسبت به روز مطالبی داریم که یک زمان خاص را برای دعا مشخص می‌کنند. یعنی در شب بر یک ساعت خاص و یک ظرف خاص ودر روز هم بر یک زمان خاص، برای دعا کردن تأکید شده است.

در باب شب چند دسته روایت وجوددارد که یک دسته از این روایات بطور کلّی شب را بعنوان «زمان مناسب برای دعا کردن» مطرح میکند که در آن ظرف زمانی، دعا مطلوب است و «خودِ شب» بر دعا اثر دارد.

رسول خدا صلى اللّه علیه و آله و سلّم فرمودند:

هرکه چهار آیه از اول سوره بقره، و آیه الکرسى، و دو آیه بعد از آن و سه آیه آخر سوره بقره را بخواند، در جان و مال خود چیزى را که ناخوشایند او باشد نبیند، و شیطان به او نزدیک نگردد، و قرآن را فراموش نکند.

و از حضرت باقر علیه السّلام روایت کرده:

هرکه سوره«انّا انّزلناه فى لیله القدر»را بخواند، و صدایش را به آن بلند کند، مانند کسى باشد، که شمشیر از نیام برکشیده، و در راه خدا جهاد کند، و اگر آهسته بخواند همانند کسى باشد که در راه خدا در خون خود طپیده، و کسى که ده مرتبه بخواند، هزار گناه از گناهانش را محو کند.

برگرفته از سایت دعاسایت

درباره‌ی مدیر قبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *