آخرین خبرها

دعا براى تقويت حافظه و زيادى فهم – دعای افزایش حافظه مجرب

دعا براى تقويت حافظه و زيادى فهم – دعای افزایش حافظه مجرب

دعای افزایش حافظه مجرب ذیل  در افزایش یادگیری بسیار موکد است و در کتاب مفاتیح الجنان هم به این دعای شریف اشاره شده است. برای افزایش یادگیری و تقویت هوش و بخاطر سپردن و نگهداری درس و بحث در حافظه ، این دعا بسیار موثر است. در واقع برای بخاطر سپردن درس برای امتحان دادن بهتر و مواردی از این قبیل میتوان از این دعا استفاده نمود.

hafezeh احاديث معصومين عليهم السلام ادعيه و اذكار دعا و ختم مجرب
دعای افزایش حافظه مجرب , دعای تقویت هوش , دعا برای حافظه

مورد دیگر استفاده از خوردنیهایی مثل عسل و مویز است که در افزایش حافظه و تقویت هوش و یادگیری بسیار تاثیر دارد و روایات زیادی در فواید کثیره استفاده از آنها آمده است. خواندن قرآن نیز در این زمینه بسیار کارگشاست.

 دعا براى تقويت حافظه و زيادى فهم , دعای افزایش حافظه مجرب

روايت شده از ثقه جليل عالم عابد عبداللَّه بن جندب كه از بزرگان اصحاب حضرت ابوالحسن (امام موسى) و امام رضا عليهماالسلام و وكيل ايشان مى باشد آنكه وقتى عريضه اى خدمت حضرت ابوالحسن يعنى امام موسى عليه السلام نوشت و در آن عرض كرد كه فدايت شوم من پير شدم و ضعف و عجز پيدا كردم از بسيارى از آنچه قوّت داشتم بر آن و دوست دارم فدايت شوم كه تعليم فرمائى مرا كلامى كه مرا به خداوند تعالى نزديك كند و فهم وعلم مرا زيادكند حضرت درجواب او، او را امر فرموده بود كه بسيار بخواند اين ذكر شريف را بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ لا حَوْلَ وَلاقُوَّةِ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ.

مفاتيح الجنان، حاج شيخ عباس قمي.

 

 دعا براى تقويت حافظه و زيادى فهم – دعای افزایش حافظه مجرب

درباره‌ی سید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *