قمر در عقرب سال 95 – تقویم قمر در عقرب

قمر در عقرب سال 95 – تقویم قمر در عقرب

این مطلب از سایت malakut786.com سخنی مختصر در مورد قمر در عقرب و چیستی آن میباشد.

در مورد پدیده قمر در عقرب قبلا مطالبی مختصر بیان شده . میدانیم که ماه در روزهای خاصی از سال با توجه به حرکتی که نسبت به زمین دارد آثاری از خود به جای میگذارد و مثلا جزر و مد دریاها مشهورترین این تاثیرات است. مسلما حرکت ماه نسبت به زمین ، تاثیراتی بر جسم انسانها هم دارد. به واقع قمر در عقرب هر ماه یکبار رخ میدهد و مدت زمان آن حدود سه روز است. برج عقرب ، از میان بروج دوازده گانه فلکی ، برج هشتم است که ماه (قمر) هر ۲۷ روز یکبار از آن گذر میکند ولی خورشید سالی یکبار و در آبانماه وارد آن میگردد.

دائره البروج مسیر حرکت ظاهری سالانهٔ خورشید نسبت به زمین، بر روی کره سماوی است و در واقع مدار حرکت انتفالی زمین به دور کره خورشید است.
به واقع ، دائره البروج ، منطقه البروج را به دوازده قسمت مساوی منقسم مینماید. مطلب دیگر اینکه ، به دلیل تقدیم اعتدالین (که قبلا در مورد آن توضیحاتی ذکر گردید) نوعی جابجایی در دوازده صورت فلکی منطقه البروج نسبت به دوازده برج هم نامشان رخ داده. هر صورت فلکی بطور تقریبی حدود ۳۰ درجه (یعنی یک برج) به سمت شرق آسمان حرکت نموده است که البته محاسبات آسترولوژی را قدری پیچیده تر کرده است.
پدیده قمر در عقرب با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست (البته کسانی که با صور بروج آشنایی دارند ، در زمان شب از طریق فاصله میان ماه و صورت عقرب میتوانند زمان قمر در عقرب را متوجه شوند) و مقصود از قمر در عقرب هم این است که در یک ماه قمری ، قمر زمین یک دور کامل بدور آن میگردد و طبعا در هر ماه قمری یکبار از برج عقرب میگذرد .
مطابق برخی روایات وارده ، برخی کارهای مهم را در ایام قمر در عقرب ، نباید انجام داد که در مطالب قبلی به آنها اشاره گردیده است.

در ذیل جدول ایام قمر در عقرب سال ۹۵ آورده شده :

 

Loh-Eyn ادعيه و اذكار پرسش و پاسخ دعا و ختم مجرب
قمر در عقرب سال 95 – تقویم قمر در عقرب , روزهای قمر در عقرب 95, قمر در عقرب 95 , تقویم و شمارش ایام قمر در عقرب 95 , تمام روزهای قمر در عقرب 95 , تقویم نجومی و جدول قمر در عقرب 95 , کل روزهای قمر در عقرب 95

قمر در عقرب چیست , روزهای قمر در عقرب , معنی قمر در عقرب , روزهای قمر در عقرب 95, قمر در عقرب 95, قمر در عقرب یعنی چه , مفهوم قمر در عقرب , جدول قمر در عقرب 95, جدول روزهای قمر در عقرب 95, روزهای نحس سال 95, قمر در عقرب برای 95, تقویم قمر در عقرب 95, قمر در عقرب سال 95 – تقویم قمر در عقرب , تقویم و شمارش ایام قمر در عقرب 95 , تمام روزهای قمر در عقرب 95 , تقویم نجومی و جدول قمر در عقرب 95 , کل روزهای قمر در عقرب 95

درباره‌ی سید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *